Gdynia

Wybierz miasto
© autorzy OpenStreetMap
Najedź na strefę parkingową, aby dowiedzieć się o niej więcej
Legenda:
 • Strefa płatnego parkowania

Informacje ogólne

 • City Parking Group S.A. prowadzi obsługę Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni.

   

  Ulice, na których pobierana jest opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania: 10 Lutego, 3 Maja, Abrahama, Al. Jana Pawła II, Armi Krajowej, I Armi Wojska Polskiego, Asnyka,
  Batorego, Bema, Derdowskiego, Dworcowa, Fredry, Hryniewskiego (na odcinku od ul. Waszyngtona do granic terenu Dalmoru), Jana z Kolna, Kasprowicza, Kilińskiego, Kochanowskiego, Korzeniowskiego, Krasickiego, ks. Prałata Hilarego Jastaka, Legionów (na odcinku od Piłsudzkiewgo do ul. Sieroszewskiego), Mariacka, Mickiewicza, Mściwoja, Necla, Obrońców Wybrzeża, Ofiar Piaśnicy, Piłsudzkiego (na odcinku od Władysława IV do Krasickiego), Plac Grunwaldzki, Plac Kaszubski, Plac Konstytucji, Portowa, Pułaskiego, Sędzickiego, Sienkiewicza, Siemiradzkiego, Sieroszewskiego, Skargi, Skwer Kościuszki, Słowackiego, Starowiejska, Szkolna, Świętojańska (na odcinku od Skweru Kościuszki do Św. Piotra), Św. Piotra, Św. Wojciecha, T. Wendy (na odcinku od Jana z Kolna do ul. Portowej), Tragutta, Waszyngtona (na odcinku od Skweru Kościuszki do  Św. Piotra), Wita Stwosza, Władysława IV, Wójta Radtego, Wybickiego, Zawiszy Czarnego, Zgoda, Zygmunta Augusta, Zygmuntowska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.
     
     

   

Godziny działania strefy

Godziny działania SPP:
Poniedziałek-piątek: 09:00-18:00

Dane kontaktowe

Zarząd Dróg i Zieleni
Samodzielny Referat Strefy Płatnego Parkowania
ul. Białostocka 3
81-310 Gdynia

Tel. (58) 76 44 000

 

Stanowisko Obsługi Klienta (udzielanie informacji, składanie reklamacji, wykupienie abonamentu) - parter

Tel. (58) 76 44 021 lub  76 44 022

e-mail: spp@zdiz.gdynia.pl

 

www.sppgdynia.pl

Stawki opłat

Za parkowanie pojazdów samochodowych na terenie SPP ustala się następujące stawki opłat:

 

opłata minimalna za pierwsze pół godz. parkowania: 0,80 zł,

za pierwszą godz. parkowania: 2,00 zł,

za drugą godz. parkowania: 2,90 zł,

za trzecią godz. parkowania: 3,00 zł,

za każdą następną: 2,80 zł.

Dodatkowe opłaty

W przypadku stwierdzenia braku opłaty, kontrolerzy wystawiają wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej i umieszczają je za wycieraczką. Wystawienie wezwania jest dla kierowcy informacją o obowiązku uiszczenia opłaty dodatkowej w biurze Strefy Płatnego Parkowania bądź przelewem na konto. Wysokości opłat oraz sposoby ich realizacji zostały określone w Uchwale Rady Miasta Gdyni.

 

Wezwanie jest ewidencjonowane w bazie danych i uzupełnione o dokumentację fotograficzną. kontroler nie ma możliwości anulowania raz wystawionego wezwania.

 

Opłata dodatkowa jest opłatą nakładaną w trybie administracyjnym, co oznacza, że zniszczenie, zagubienie wezwania, nie zwalnia z obowiązku jej uiszczenia. Innymi słowy, w przypadku, kiedy nie została wniesiona opłata za parkowanie, natychmiast i automatycznie powstaje obowiązek wniesienia opłaty dodatkowej.

 

Wszystkie sprawy związane z parkowaniem pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni należy załatwiać w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Białostockiej 3.

 

Więcej informacji na stronie www.sppgdynia.pl/funkcjonowanie.php

Dane zarzadzającego strefą

Zarząd Dróg i Zieleni
ul. 10 Lutego 24
81-364 Gdynia
Tel.: (58) 761 20 00
fax: (58) 662 28 41

e-mail: sekretariat@zdiz.gdynia.pl

 

www.zdiz.gdynia.pl